Yetimsizseniz, Yetim Sizsiniz !
Yetim

10.

Vakfın
Yılı

Darul Eytam Vakfı

Yetim

YETİM BABASI, YETİM ANNESİ SİSTEMİ… Beşir […]

YETİM BABASI, YETİM ANNESİ SİSTEMİ…

Beşir bin Akrabe henüz çocuk yaştayken babası Uhud Savaşı’nda şehit düşmüştü. Bunun üzerine Hz. Peygamber (s.a.v.) Beşir’i ziyaret etti. Ağladığını görünce, “Ağlama ey sevgili çocuk, ne diye ağlıyorsun? Ben baban, Aişe de annen olsun, istemez misin?” diyerek onu teselli etti. Beşir de “Evet isterim.” cevabını verdi. Bunun üzerine Hz. Peygamber (s.a.v.) onun başını okşadı. (Buhârî, et-Târîhu’l-Kebîr, Haydarabad, 1941, 2/78; Ali el-Müttekî, Kenzü’l-Ummâl, 13/298) 


Bu hadisten hareketle sizlerde bir yetim babası bir yetim  annesi  olmak istemez misiniz?


Darül Eytam Vakfı’nın yetim çalışması yaptığı bölgelerdeki yetimlerden herhangi birisi için Yetim Babası ve Yetim Annesi olmak isteyen kişi:


1-Yetim Babası Veya Yetim Annesi Başvuru Formu’nu Darül Eytam Vakfı’na ulaştırır.Bu formu vakfımızdan temin edebilirsiniz.

2-Bir yetim için aylık tutar 300 TL’dir.

3-Ödemelerinizi elden(makbuz karşılığı) veya Darül Eytam Vakfı banka hesaplarına yapabilirsiniz.

4- Yetim Babası Veya Yetim Annesi sisteminde ilk ödeme yapıldıktan sonra yetimin fotoğrafı ve tüm bilgileri tarafınıza ulaştırılacaktır.


YETİM ÇALIŞMALARININ AMACI

Türkiye’de ve Dünya’nın her yerinde yetim,öksüz ve himâye gerektiren çocukların, temel ihtiyaçlarının karşılanması,maddi ve manevi, fiziki, ruhi, zihnî, ahlâkî, hukuki ve sosyal, ilmi ve teknolojik, sanatsal, mesleki yönden her türlü ihtiyaçlarının giderilmesi; savaş ve doğal afetlerin yaşandığı yerlerde, yoksulluk bölgelerinde, yetim ve korumasız kalan çocukların, kendi topraklarında kültürlerinden kopmadan, öncelikle yakınları yanında yaşamaları için çalışmak,kimsesi olmayan çocuklar için barınma imkânı ve ortamı sağlamak,kültürel değerlerine ve medeniyetine bağlı, en ileri seviyede gelişimlerini  tamamlamalarına yardım etmek ve katkı sunmaktır.


YETİM BURSU

2012 yılında kurmuş olduğumuz Darül Eytam Vakfı, kuruluş amacı doğrultusunda ağırlıklı olarak yetim çocuklara destek olmaktadır.Yurtiçinde ve yurtdışında vakfımız tarafından tespit edilen pek çok yetim çocuğa ve ailelerine ayni yardımlarımızın yanında burs yardımı yapılmaktadır..2013 yılında 30 yetim ile başlamış olduğumuz yetim çalışmalarında bugün sizlerin desteği ile 5.000’e yakın yetim çocuğumuza   her ay düzenli olarak burs verilmektedir.Türkiye, Somali, Lübnan, Afganistan ve Suriye’de    tespiti yapılan yetim çocuklarımıza ve ailelerine gıda, giyecek, yatak, battaniye v.b yardımların yanında sizlerin de desteği ile her ay düzenli olarak  Darül Eytam Vakfı Yetim Bursu adı altında çocuk başına aylık 300 TL yardım yapılmaktadır.


Bu kapsamda yetim çocukların annelerine verilmek üzere her ay düzenli olarak vakfımıza bağışlanmış veya bağışlanacak olan yardımlar, sponsorlarımıza resimlerini göndermiş olduğumuz yetim çocukların annelerine teslim edilmektedir.


Maalesef daha binlerce yetim çocuk yardımlarımızı bekliyor bu nedenle sizleri vakfımızın gönüllü birer ferdi gibi görüyor, çevrenizden yeni Yetim Anneleri, Yetim Babaları bularak vakfımız ile tanıştırmanızı rica ediyor ve bu hayır halkasını sizlerin desteği ile daha da genişletmek istiyoruz.

Hedef
100 Adet Kalıcı Eser

15

Yapılan Projeler

Hedef
1000 Adet Su Kuyusu

53

Açılan Kuyu Sayısı

Hedef
10.000 Yetime Sponsorluk

5100

Sponsor Bulunan Yetim Sayısı

Hedef
1.000.000 Aileye Gıda Yardımı

520.000

Aileye Gıda Yardımı

Darül Eytam Vakfı

Depremzedelere Yardım

Yayladağı ve Kırıkhan'daki depremzede kardeşlerimize aşevi ile hizmet vermekteyiz. Aşevlerimiz günlük 800 ailenin yemek ihtiyaçlarını karşılamaktadır.
Depremzedelerimiz için gerekli ihtiyaçlar

  • Battaniye
  • Giyim
  • Temel Gıda Malzemeleri
  • Çocuk Bezi ( Çeşitli Numaralarda)
  • Hijyen Malzemeleri
BAĞIŞ YAPIN
Destek Olun

Sponsor Olarak Destek Olabilirsiniz

Yetimsizseniz Yetim Sizsiniz

Yetimlerinizin Dilinden

Darül Eytam Vakfımızın yardım götürdüğü yetimlerimiz vakfımız ve yardımlar hakkında neler söylüyor ?

Hemen Bağış Yapın

Üsame Essalih, Suriye

Bize yardım ettiğiniz için teşekkür ederiz. ‬‬ Yardımlarınızdan dolayı annem işe gitmek zorunda kalmıyor.‬ Bizi okula gönderiyor, yiyecek alıyor. Yardımlarınızdan dolay çok memnunuz.‬‬‬

Muna Al Kasım, Suriye

Biz vakıf’a dua ediyoruz. Elbiselerimiz var. Evimizde her şey var. Annem bize çikolata alıyor, okula gidiyoruz. Teşekkür ederiz.

Elmas Liba, Suriye

Vakıftan çok memnunuz. Kardeşim özürlü ; ilaçlarını ve ihtiyaçlarını veriyorlar.‬‬‬
Bize çikolata, kıyafet veriyorlar. Anneme maaş verdikleri için çalışmak zorunda kalmıyor, kardeşimle ilgileniyor.‬‬ Her şey için teşekkür ederiz.‬‬‬

Meryem Al Farac, Suriye

Bize maaş, kart, elbise makarna veriyorlar. Biz çok memnun ve mutluyuz.‬‬ Kendi evimizde oturuyoruz, annem ekmek alıyor, çikolata alıyor.‬‬ Teşekkür ederiz.‬‬‬

Şehit Sabiğ, Suriye

Bize makarna , kart , elbise veriyorlar. Bize maaş verince annem bize meyve alıyor.‬‬ Suriye’de evimiz yıkıldı. Çadırda kalmıyoruz artık kendi evimiz var. ‬‬Yardım verdiğiniz için teşekkür ederim.‬‬‬

Uday Alatraş, Suriye

Kırıkhan ‘ da yasıyoruz. 10 kardeşiz hepimiz birlikte aynı evde yasıyoruz . Bize yardım ettiğiniz için okula gidebiliyoruz. ‬‬ Kardeşlerime ve bana kıyafet ve erzak yardımı yapılıyor. Teşekkür ederim.

Galya Talib

Anneme kıyafet , kart , maas veriyorlar. Okula gidiyorum annem bize defter , çanta , kitap alıyor.‬‬‬
Bize verilen kartla annem bizi markete götürüyor.‬‬ Hergece dua ediyoruz. ‬‬Teşekkür ederim…‬‬‬

Takip Edin

Bizden Haberler

Tüm Haberler

2022 KASIM 05-06.11.2022 tarihlerinde, Hatay’ın Reyhanlı,Kırıkhan […]