Yetimsizseniz, Yetim Sizsiniz !

Su Kuyusu

Su Kuyusu

10.

Vakfın
Yılı

Darul Eytam Vakfı

Su Kuyusu

SU KUYULARI – NİJERYA Müslüman nüfusun […]


SU KUYULARI – NİJERYA

Müslüman nüfusun ağırlıkta olduğu Afrika kıtasında, maddi zorluklar nedeniyle su çıkarılamıyor. Açtığımız kuyular ile Afrika insanının günlük ihtiyaçlarının karşılanması ve tarım alanında kuraklıktan dolayı yaşanan verimsizliğin önüne geçilmesini hedefliyoruz.Vakfımızca yürütülen sondaj su kuyuları, istenilen derinlikte sondaj makinesi ile açılması, daha hijyenik su teminine imkân vermesi nedeni ile en çok tercih edilen kuyu tipidir. Bu kuyular derinliğine, toprak türüne, yapılacağı mevkiinin merkeze uzaklığına göre farklı maliyetler oluşturmaktadır. Kuyularımız 50-100 metre derinlikler arasında açılan, el pompalı ve elektrikle çalışan uzun ömürlü kuyulardır. Kuyularımızın yapımı 2-4 ay arasında tamamlanmaktadır.


Afrika kıtasında yer alan ve dünyanın en fakir ülkelerinden olan Nijerya’de çöl iklimi etkindir. Aşırı sıcakların yaşandığı ülkede susuzluk en büyük problemlerden biridir. Sadece temmuz ve ağustos ayında yağış alan ülkenin yaklaşık %50’si temiz suya ulaşmada sorun yaşmaktadır. Nijerya’de temiz suya ulaşmada yaşanan zorluklar nedeniyle kolera, tifo, sıtma gibi salgın hastalıklar nedeniyle birçok insan ölüyor. Bölge halkını salgın hastalıklardan korumak ve temiz suya ulaştırmak için su kuyusu projelerimizi hayata geçiriyoruz.


Darül Eytam Vakfı,Nijerya’da hayata geçirdiği su kuyuları ile insanları sağlıklı suya kavuşturmayı ve sağlıksız suyun sebep olduğu hastalıkları önlemeyi amaçlamaktadır. Vakfımız, 2022 yılı içerisinde Nijerya’da yapımı tamamlanan 30 yeni su kuyusunu bölge halklarının kullanımına sundu.


PROJE BİLGİLERİ

ADI:SU KUYULARI -NİJERYA

ADRES: NİJERYA

YAPI SİSTEMİ: SONDAJLI SU KUYULARI

DERİNLİK: 50-70 METRE

ADET: 30

SUYUN ORTALAMA REZERV SÜRESİ: 10 YIL

İSTİFADE EDECEK KİŞİ SAYISI: 45.000 KİŞİ

BAŞLANGIÇ TARİHİ: 01.11.2021                  

BİTİŞ TARİHİ: 15.08.2022


Hedef
100 Adet Kalıcı Eser

15

Yapılan Projeler

Hedef
1000 Adet Su Kuyusu

53

Açılan Kuyu Sayısı

Hedef
10.000 Yetime Sponsorluk

5100

Sponsor Bulunan Yetim Sayısı

Hedef
1.000.000 Aileye Gıda Yardımı

520.000

Aileye Gıda Yardımı

Darül Eytam Vakfı

Depremzedelere Yardım

Yayladağı ve Kırıkhan'daki depremzede kardeşlerimize aşevi ile hizmet vermekteyiz. Aşevlerimiz günlük 800 ailenin yemek ihtiyaçlarını karşılamaktadır.
Depremzedelerimiz için gerekli ihtiyaçlar

  • Battaniye
  • Giyim
  • Temel Gıda Malzemeleri
  • Çocuk Bezi ( Çeşitli Numaralarda)
  • Hijyen Malzemeleri
BAĞIŞ YAPIN
Destek Olun

Sponsor Olarak Destek Olabilirsiniz

Yetimsizseniz Yetim Sizsiniz

Yetimlerinizin Dilinden

Darül Eytam Vakfımızın yardım götürdüğü yetimlerimiz vakfımız ve yardımlar hakkında neler söylüyor ?

Hemen Bağış Yapın

Üsame Essalih, Suriye

Bize yardım ettiğiniz için teşekkür ederiz. ‬‬ Yardımlarınızdan dolayı annem işe gitmek zorunda kalmıyor.‬ Bizi okula gönderiyor, yiyecek alıyor. Yardımlarınızdan dolay çok memnunuz.‬‬‬

Muna Al Kasım, Suriye

Biz vakıf’a dua ediyoruz. Elbiselerimiz var. Evimizde her şey var. Annem bize çikolata alıyor, okula gidiyoruz. Teşekkür ederiz.

Elmas Liba, Suriye

Vakıftan çok memnunuz. Kardeşim özürlü ; ilaçlarını ve ihtiyaçlarını veriyorlar.‬‬‬
Bize çikolata, kıyafet veriyorlar. Anneme maaş verdikleri için çalışmak zorunda kalmıyor, kardeşimle ilgileniyor.‬‬ Her şey için teşekkür ederiz.‬‬‬

Meryem Al Farac, Suriye

Bize maaş, kart, elbise makarna veriyorlar. Biz çok memnun ve mutluyuz.‬‬ Kendi evimizde oturuyoruz, annem ekmek alıyor, çikolata alıyor.‬‬ Teşekkür ederiz.‬‬‬

Şehit Sabiğ, Suriye

Bize makarna , kart , elbise veriyorlar. Bize maaş verince annem bize meyve alıyor.‬‬ Suriye’de evimiz yıkıldı. Çadırda kalmıyoruz artık kendi evimiz var. ‬‬Yardım verdiğiniz için teşekkür ederim.‬‬‬

Uday Alatraş, Suriye

Kırıkhan ‘ da yasıyoruz. 10 kardeşiz hepimiz birlikte aynı evde yasıyoruz . Bize yardım ettiğiniz için okula gidebiliyoruz. ‬‬ Kardeşlerime ve bana kıyafet ve erzak yardımı yapılıyor. Teşekkür ederim.

Galya Talib

Anneme kıyafet , kart , maas veriyorlar. Okula gidiyorum annem bize defter , çanta , kitap alıyor.‬‬‬
Bize verilen kartla annem bizi markete götürüyor.‬‬ Hergece dua ediyoruz. ‬‬Teşekkür ederim…‬‬‬

Takip Edin

Bizden Haberler

Tüm Haberler

2022 KASIM 05-06.11.2022 tarihlerinde, Hatay’ın Reyhanlı,Kırıkhan […]