Yetimsizseniz, Yetim Sizsiniz !

Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

10.

Vakfın
Yılı

Darul Eytam Vakfı

Başkanın Mesajı

2012 yılında kurmuş olduğumuz Darül Eytam […]

2012 yılında kurmuş olduğumuz Darül Eytam Vakfı, kuruluş amacı doğrultusunda ağırlıklı olarak yetim çocuklara hizmet vermektedir. Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmekte olduğum ve yönetim kurulunda İsrafil KIŞLA ve  Hafiz Osman ŞAHİN gibi uzun yıllar vakıf hizmetlerinde bulunmuş değerli kardeşlerimle ve diğer yönetim kurulu üyelerimiz,mütevelli heyeti üyelerimiz ve gönüllü çalışan ekibimiz ile beraber yurt genelinde vakfımız tarafından tespit edilen pek çok yetim, öğrenci ve ihtiyaçlı kimselere ayni yardımlarımızın yanında her ay düzenli olarak nakit burs yardımı yapmaktayız. Ayrıca Vakfımız tarafından titiz bir çalışma ile tespitleri yapılan, Türkiye, Somali,Lübnan,Afganistan ve Suriye’de 6.000’e yakın yetim çocuğumuza ve ailelerine gıda, giyecek, yatak, battaniye v.b yardımların yanında sizlerin de desteği ile her ay düzenli olarak  Darül Eytam Vakfı Yetim Bursu adı altında çocuk başına aylık 600 TL yardım yapılmaktadır.

 

Maalesef daha binlerce yetim çocuk yardımlarımızı bekliyor, bu nedenle sizleri vakfımızın gönüllü birer ferdi gibi görüyor, imkanlarınız dahilinde vakfımıza destek olmanızı bekliyor, sizleri ve çevrenizdekileri de Yetim Annesi, Yetim Babası olmaya davet ediyor ve bu hayır halkasını sizlerin desteği ile daha da genişletmek istiyoruz.

 

Yetim Babası veya Yetim Annesi olduğunuz yetimlerin fotoğrafları ve bilgileri en kısa süre içerisinde tarafınıza gönderilecektir.Yapmış ve yapacak olduğunuz yardımlar için teşekkür eder, RABBİM’DEN sağlık, sıhhat ve afiyetler dilerim.

 

DARÜL EYTAM VAKFI
YÖNETİM KURULU BAŞKANI
SEDAT ÇEBİ

Hedef
100 Adet Kalıcı Eser

15

Yapılan Projeler

Hedef
1000 Adet Su Kuyusu

53

Açılan Kuyu Sayısı

Hedef
10.000 Yetime Sponsorluk

5100

Sponsor Bulunan Yetim Sayısı

Hedef
1.000.000 Aileye Gıda Yardımı

520.000

Aileye Gıda Yardımı

Darül Eytam Vakfı

Depremzedelere Yardım

Yayladağı ve Kırıkhan'daki depremzede kardeşlerimize aşevi ile hizmet vermekteyiz. Aşevlerimiz günlük 800 ailenin yemek ihtiyaçlarını karşılamaktadır.
Depremzedelerimiz için gerekli ihtiyaçlar

  • Battaniye
  • Giyim
  • Temel Gıda Malzemeleri
  • Çocuk Bezi ( Çeşitli Numaralarda)
  • Hijyen Malzemeleri
BAĞIŞ YAPIN
Destek Olun

Sponsor Olarak Destek Olabilirsiniz

Yetimsizseniz Yetim Sizsiniz

Yetimlerinizin Dilinden

Darül Eytam Vakfımızın yardım götürdüğü yetimlerimiz vakfımız ve yardımlar hakkında neler söylüyor ?

Hemen Bağış Yapın

Üsame Essalih, Suriye

Bize yardım ettiğiniz için teşekkür ederiz. ‬‬ Yardımlarınızdan dolayı annem işe gitmek zorunda kalmıyor.‬ Bizi okula gönderiyor, yiyecek alıyor. Yardımlarınızdan dolay çok memnunuz.‬‬‬

Muna Al Kasım, Suriye

Biz vakıf’a dua ediyoruz. Elbiselerimiz var. Evimizde her şey var. Annem bize çikolata alıyor, okula gidiyoruz. Teşekkür ederiz.

Elmas Liba, Suriye

Vakıftan çok memnunuz. Kardeşim özürlü ; ilaçlarını ve ihtiyaçlarını veriyorlar.‬‬‬
Bize çikolata, kıyafet veriyorlar. Anneme maaş verdikleri için çalışmak zorunda kalmıyor, kardeşimle ilgileniyor.‬‬ Her şey için teşekkür ederiz.‬‬‬

Meryem Al Farac, Suriye

Bize maaş, kart, elbise makarna veriyorlar. Biz çok memnun ve mutluyuz.‬‬ Kendi evimizde oturuyoruz, annem ekmek alıyor, çikolata alıyor.‬‬ Teşekkür ederiz.‬‬‬

Şehit Sabiğ, Suriye

Bize makarna , kart , elbise veriyorlar. Bize maaş verince annem bize meyve alıyor.‬‬ Suriye’de evimiz yıkıldı. Çadırda kalmıyoruz artık kendi evimiz var. ‬‬Yardım verdiğiniz için teşekkür ederim.‬‬‬

Uday Alatraş, Suriye

Kırıkhan ‘ da yasıyoruz. 10 kardeşiz hepimiz birlikte aynı evde yasıyoruz . Bize yardım ettiğiniz için okula gidebiliyoruz. ‬‬ Kardeşlerime ve bana kıyafet ve erzak yardımı yapılıyor. Teşekkür ederim.

Galya Talib

Anneme kıyafet , kart , maas veriyorlar. Okula gidiyorum annem bize defter , çanta , kitap alıyor.‬‬‬
Bize verilen kartla annem bizi markete götürüyor.‬‬ Hergece dua ediyoruz. ‬‬Teşekkür ederim…‬‬‬

Takip Edin

Bizden Haberler

Tüm Haberler

2022 KASIM 05-06.11.2022 tarihlerinde, Hatay’ın Reyhanlı,Kırıkhan […]